Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

WGM CZECH OPEN 2019

Datum konání: 1. - 4. srpna (ProAm - 31. července)

Přihlašování je možné od 1. května 2019 na těchto webových stránkách.
Registrace na turnaj končí 27. 7. 2019

Online scoring turnaje: server.cgf.cz

Limitovaná a jedinečná série 100 kusů hodinek „Hole In one“ již k dodání.
Nejen golfisté, ale i lidé s dobrým vkusem nebudou váhat. Sami se nechte přesvědčit v prezentaci.

reklama hodinky

Prezentace hodinek

 

Dotazy na:

Pavel Suchánek: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Tisková zpráva č. 2/2019

WGM Czech Open zažije profesionální premiéru Šimona Zacha

Profesionální premiéra Šimona Zacha, nejlepšího českého amatéra posledních let, je jedním z největších taháků golfového turnaje WGM Czech Open s dotací 600 tisíc korun. Letošní, v pořadí už šestý ročník se hraje od 1. do 4. srpna, stejně jako v předchozích pěti letech na hřišti Beroun Golf Clubu. Ten předchozí nastavil laťku hodně vysoko a přinesl řadu rekordních zápisů…

„Každý rok se snažíme posunout turnaj kvalitativně o něco výš, organizačně i hráčským polem. I díky konkurenci loni padlo několik rekordů, ať už v hodnotě konečného skóre, nebo rekordu hřiště. Těšíme se, co přinese letošek, který ozdobí svým prvním startem Šimon Zach, který uzavřel svou amatérskou kariéru a u nás si odbyde premiéru jako profesionál,“ uvedl Pavel Suchánek, promotér turnaje a majitel pořadatelské společnosti WGM.

Třiadvacetiletý Zach ukončil úspěšně studia na University of Louisville, během nichž „stihl“ vyhrát i tři univerzitní turnaje a přidal ještě čtvrtý titul z turnaje The Gobbler Amateur v Arizoně. Jeho maximem v amatérském světovém žebříčku WAGR bylo 116. místo a v roce 2016 obsadil skvělé třetí místo na mistrovství Evropy.

„Myslím, že golf zůstává stejný, míčky ani jamky se nemění se změnou mého statusu. Mám za sebou osmnáct let v amatérském golfu a těším se na změnu. Otevírají se přede mnou nové možnosti i nové výzvy. Na WGM Czech Open jsem dosud nikdy nehrál, i proto se hodně těším. Po Czech Masters a turnajích Challenge Tour je to nejkvalitnější golfový podnik v Česku, proto jsem zvědavý na novou konkurenci,“ prozradil Zach před svou profesionální premiérou.

A co ví o berounském hřišti? „Hrál jsem na něm jen dvakrát. Naposledy před několika týdny. A musím říct, že se mi hřiště líbí. Myslím, že by mohlo vyhovovat mojí hře. Je hodně otevřené, nabízí různé herní možnosti a mohla by tady padat nízká skóre,“ dodal Zach.

Nízká skóre padala i v loňském roce. Vítěz Filip Mrůzek zakončil turnaj se skóre -22, což byl nejnižší výsledek během pětileté historie turnaje. K tomu přidal i 62 ran ve třetím kole, což je nový rekord berounského hřiště.

Mezi rekordy pátého ročníku se zařadilo 140 hráčů na startu prvního kola a 11 ran pod par nejlepšího amatéra, kterým byl Gordan Brixi. Ten nebude chybět ani letos. Vedle něho si v Berouně zahraje i další špičkový český amatér Hynek Groh, mezi přihlášenými je i čtrnáct golfistů ze sedmi zemí světa, letos poprvé i z Tuniska.

Turnaj má i své jistoty a tradice. Patří mezi ně nákladní vůz Tatra jako odměna za hole-in-one na jamce č. 6. Naopak novinkou je při příležitosti turnaje představení limitované série hodinek Prim s golfovou tématikou. Jejich tváří se stal právě novopečený profesionál Šimon Zach.

Tou další novinkou je proměna greenu na čtyřparové jamce č. 12, který prošel kompletní rekonstrukcí. „Je o trochu větší, snížili jsme jeho převýšení a díky tomu je na něm možné navrtat více pozic jamky. Stejně jako před rokem ale bojujeme se suchem a vysokými teplotami. Místy tady bylo skoro až 40 stupňů, ale věříme, že všechno zvládneme a připravíme opět kvalitní hřiště,“ konstatoval berounský greenkeeper Martin Šindler.

Kontakty pro další informace:

Pavel Suchánek: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Alois Žatkuliak: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přípravy na šestý ročník jsou v plném proudu. Diskuse se sponzory, technická příprava, práce na hřišti a další a další potřebné věci kolem turnaje se rozjely rychlým tempem. Čas běží neúprosně a termín turnaje je za necelé čtyři měsíce. Zdánlivě dlouhá, ale reálně už krátká doba na přípravu. Takže jedeme tak, aby vše odpovídalo našim i Vašim představám.

Při letošním vyhlašování golfisty roku byl náš turnaj oceněn sportovními novináři za "přínos českému golfu". Toto ocenění patří všem, kdo se na přípravě a průběhu turnaje podílejí.

Od teamu Beroun Golf Clubu, přes sponzory až po realizační tým. Velmi si tohoto ocenění vážíme. Doufáme, že turnaj bude přínosem i v dalších letech.

Vážení přátelé, tento rok budeme pořádat již šestý ročník turnaje WGM Czech Open. Po loňském, ve všech směrech rekordním ročníku, nás čeká spousta práce. Nebo lépe řečeno jsme již v plných přípravách. Budeme Vás od této chvíle informovat o všech novinkách, které se tohoto turnaje a i jeho doprovodných akcí pro partnery týkají. Věříme, že letošní ročník bude nejméně stejně kvalitní jako ten loňský. Děkujeme Vám za Vaši přízeň. Pavel Suchánek

Kontakt

World golf marketing a.s.
V luhu 754/18, Praha 4

Vojtěšek Leoš
leos.vojtesek@wogoma.cz

IČ: 014 55 818
DIČ: CZ 014 55 818