Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

WGM CZECH OPEN 2019

Datum konání: 1. - 4. srpna (ProAm - 31. července)

Přihlašování je možné od 1. května 2019 na těchto webových stránkách.
Registrace na turnaj končí 27. 7. 2019

Online scoring turnaje: server.cgf.cz

Berounské zpovědi, vzestupy i pády

Jednou jsi dole, podruhé nahoře... Tak tohle platí v golfu, jako v málokterém jiném sportu. Někdy vzestupy a pády zažije hráč během jediného kola, jindy prožívá stavy euforie a zklamání kolo po kole. Ostatně, stačí si přečíst několik hlasů těch, kteří odehráli loňský srpnový WGM Beroun Czech Open, aby bylo zřejmé, že čtvrtý ročník turnaje nebyl výjimkou.

Filip Mrůzek

„Co na to říct? Byl to golf bez chyby. Ani na jediné jamce nehrozilo bogey, nádherně mi šla železa. Byla to opravdu hra bez chyby a využil jsem to. Kolik byl rekord hřiště, to jsem netušil, ale hlavně jsem si udělal vlastní osobní rekord. Dosud to bylo osm ran pod par. Ten rekord byl takový bonus k tomu golfu bez chyby,“ popsal nadšeně životní kolo Filip Mrůzek. Ve druhé rundě v Berouně zahrál 63 ran, 9 pod par. Jak vypadalo? Sedm birdie a eagle na osmnáctce.

Martin Sládek

„Devítka železo, 145 metrů k vlajce a jamka proti ostrému slunci. Viděli jsme sice, že míček jde na fangli, ale proti sluníčku jsme ho na konci letu neviděli. Ani kde přesně skončil. To jsme zjistili, až když jsme přišli k jamce. Byl tam. Bylo to moje první eso. Jen trošičku lituji, že za něj nebyla tatrovka, co byla za eso na šesté jamce. I když upřímně přiznávám, že nevím, co bych s ní dělal,“ líčil své dojmy Martin Sládek poté, co se stal autorem premiérové hole-in-one ve čtyřleté historii turnaje.

Roman Šebrle

„Ztrácel jsem především na úvodní devítce. Ta druhá už byla dobrá, odehrál jsem ji v paru. Bohužel všechna železa „hůkuju“ a nějak nevím, co s tím. Ale zahrál jsem i pár pěkných ran. Klíčové bylo, že mi nešly třípary. Na nich jsem nasbíral skóre pět ran nad par. To bylo hodně špatné a tam jsem ztrácel nejvíc,“ popsal své vystoupení v první rundě bývalý desetibojař a olympijský vítěz z Atén Roman Šebrle, který nechyběl ve startovním poli WGM Beroun Czech Open.

Ondřej Lieser

„Na ho... drivování, na ho... přihrávky, na ho... trefování do greenu, na ho... puttování. Všechno to začalo na čtvrté jamce po špatné ráně železem. Pak jsem měl skoro strach hrát. Ale taky musím říct, že turnaj to byl naprosto skvělý, organizace perfektní a hřiště dokonalé. A kdo říká něco jiného, tak nejspíš hrál někde jinde. Už se těším na příští ročník,“ hodnotil závěr i turnaj vítěz z roku 2016 Ondřej Lieser. Jak už je jeho zvykem, s upřímností sobě vlastní.

Jakub Pokorný

„Normálně hraji spíš klidnější rundy, ale tohle přišlo nějak samo. Doufám, že v dalším kole udržím počet birdie a uberu bogey,“ přál si čerstvý profesionál Jakub Pokorný po úvodní divoké rundě, v níž zapsal eagle, 6 birdie, 4 bogey a zbytek pary. „Začal jsem špatně, hrál jsem špatně a pak už to bylo takové umírání,“ popsal tentýž hráč druhé kolo, v němž se mu do karty vloudilo i jedno triple bogey a po devíti jamkách byl na skóre +7. A rozdíl? První kolo za -4, druhé za +8!

Kontakt

World golf marketing a.s.
V luhu 754/18, Praha 4

Vojtěšek Leoš
leos.vojtesek@wogoma.cz

IČ: 014 55 818
DIČ: CZ 014 55 818