Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

WGM CZECH OPEN 2019

Datum konání: 1. - 4. srpna (ProAm - 31. července)

Přihlašování je možné od 1. května 2019 na těchto webových stránkách.
Registrace na turnaj končí 27. 7. 2019

Online scoring turnaje: server.cgf.cz

Co vše přinesl turnaj WGM Czech Open 2017?

Čtvrtý ročník WGM Beroun Czech Open byl ve znamení přepisování rekordních výsledků. A když ne rekordních, tak v mnoha směrech zajímavých. Někdo měl důvody k radosti, jiný zpytoval svědomí, kde se vloudila chybička. A tak nabízíme několik čísel a dalších zajímavostí ze 4. dílu turnaje.

Vítězný Petr Nič zahrál všechna čtyři kola pod 70 ran s konečným výsledkem -18, což je nejnižší skóre ve čtyřleté historii turnaje. Dosud držel nejnižší skóre Martin Příhoda z roku 2014. Zahrál -10.

Ve čtvrtém ročníku turnaje padl i rekord berounského hřiště. Nově jej drží Filip Mrůzek, který ve druhém kole zahrál 63 ran, 9 pod par. Tolik nikdy předtím v kariéře Mrůzek nezahrál.

Nejmladším hráčem, který startoval na divokou kartu pořadatele, byl teprve 15letý Filip Ráža. A rozhodně nebyl do počtu. Naopak. Dohrál v paru dělený 14., což bylo dosud nejlepší umístění i výsledek amatéra na turnaji.

V banku turnaje bylo opět na tuzemské poměry zajímavých 600 tisíc korun, z nichž si vítěz obrazně řečeno „odkrojil“ 200 tisíc korun.

Čtvrtého ročníku WGM Beroun Czech Open se zúčastnilo celkem 98 hráčů z jedenácti zemí světa. Cutem jich prošlo po dvou kolech rovných 60.

Pod par dokázalo své skóre stlačit celkem 13 hráčů. Nejvíc v dosavadní čtyřleté historii turnaje. V roce 2014 to bylo 9 hráčů, v roce 2015 jen pět golfistů a v roce 2016 osm hráčů.

Rozdíl mezi nejlepším skóre na kolo a tím nejhorším byl propastných 42 ran. Konkrétně Filip Mrůzek zahrál ve druhém kole 63 ran, zatímco amatér Michal Tomeš v první rundě 105 ran.

Dokonce i skóre 18 ran nad par stačilo na cut. Přesně s takovým výsledkem prošel jako šedesátý Vladimír Velenský.

Nejlepším zahraničním účastníkem byl Ital Federico Elli, který se dělil o 3. – 5. místo se skóre -10. Za vítězem zaostal o osm ran.

Michal Pospíšil nasbíral během čtyř kol tři eagly. Dva z nich zahrál na čtyřparové devítce ve druhém a ve třetím kole.

Martin Příhoda zahrál dva eagly během jediného kola a pokaždé jimi uzavřel devítku. Zahrál je na čtyřparové devítce a na pětiparové osmnáctce.

Od prvního ročníku je hodně neobvyklou odměnou za hole-in-one nákladní vůz Tatra. Skutečně velká výzva, ale během čtyř ročníků ji dosud „netrefil“ nikdo.

Nákladní Tatrou za hole-in-one sice opět nikdo neodjel, ale na turnaji premiérové eso přece jen padlo. Na tříparové 17 trefil jamku jednou ranou ve druhém kole Martin Sládek.

Zatímco Martinu Sládkovi stačila na tříparovou jamku č. 17 jediná rána, Michal Tomeš jich na zdolání pětiparové sedmičky potřeboval jedenáct.

Během čtyř kol spořádali hráči na pět stovek banánů a stejný počet jablek. A zrovna tak stejný počet snídaní a obědů.

Kontakt

World golf marketing a.s.
V luhu 754/18, Praha 4

Vojtěšek Leoš
leos.vojtesek@wogoma.cz

IČ: 014 55 818
DIČ: CZ 014 55 818