Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací. Rozumím Pro správné fungování webu si zapněte javascript.

WGM CZECH OPEN 2019

Datum konání: 1. - 4. srpna (ProAm - 31. července)

Přihlašování je možné od 1. května 2019 na těchto webových stránkách.
Registrace na turnaj končí 27. 7. 2019

Online scoring turnaje: server.cgf.cz

Na WGM Beroun Czech Open 2017 se přepisovaly rekordy

Emotivní vítězství Petra Niče, drtivý, ale neúspěšný finiš Filipa Mrůzka, premiérový hole-in-one, rekord berounského hřiště i několik osobních nejlepších výsledků, obdivuhodný i nadějný výkon 15letého amatéra Filipa Ráži a čtyři dny zajímavého golfu, to vše nabídl 4. ročník turnaje WGM Beroun Czech Open. Jaký byl? Nejlépe to vystihla slova promotéra turnaje Pavla Suchánka: „V mnoha směrech rekordní.“

V čem například? Petr Nič zvítězil s rekordním skóre. Hřiště v Berouně ovládl s celkovým výsledkem 18 ran pod par. „Všechna čtyři kola jsem zahrál pod 70 ran a dosáhl nejlepšího vítězného skóre v kariéře. Je to pro mě životní vítězství,“ komentoval svůj triumf vítězný Nič po kolech 66, 69, 66 a 69.

Rekordy kola, hřiště i kariéry

Jen pro srovnání, dosud byl rekordmanem turnaje vítěz premiérového ročníku z roku 2014 Martin Příhoda se skóre -10. Nič ho srazil o dalších osm ran. Loni Ondřej Lieser i rok předtím Filip Mrůzek si došli pro vítězství dokonce se skóre -6.

Novým rekordem by bylo i skóre druhého v pořadí Mrůzka. Šestnáct ran pod par po čtyřech kolech bylo i jeho nejnižším skóre v profesionální kariéře. Navíc svůj start ozdobil novým rekordem hřiště 63 ran i svým nejnižším skóre na jedno kolo. „Hrál jsem fakt dobrý golf. Zahrál jsem rekord hřiště na kolo, své nejnižší skóre na kolo v kariéře i po čtyřech kolech, ale Petr byl zkrátka ještě lepší. Zahrál minus 18,“ poznamenal Mrůzek.

Turnaj oproti předchozím třem ročníkům změnil termín, aby nedošlo ke kolizi s podnikem European Tour na Albatrossu, a tak se stěhoval o týden dopředu. Neprodělal na tom. „Měli jsme dosud nejlepší počasí, celé čtyři dny bylo hezky, a tomu také odpovídaly výsledky,“ pochvaloval si promotér turnaj a majitel společnosti WGM Pavel Suchánek.

Jeho slova potvrzují i další čísla – zatímco v předchozích ročnících dokázalo stlačit konečné skóre pod par maximálně devět hráčů, letos se to podařilo 13 hráčům. Hodně vidět byl i nejlepší amatér Filip Ráža. Teprve 15letý hráč po třech kolech ještě atakoval nejvyšší příčky se skóre -7, ale v tom posledním mu došel „plyn“. Zapsal +7 a dohrál v paru na děleném 14. místě. I tak z toho bylo nejlepší skóre i umístění mezi amatéry na WGM Beroun Czech Open.

První hole-in-one

K vidění bylo i několik pozoruhodných výkonů a ran. Na turnaji padlo první eso. Hole-in zahrál ve druhém kole na jamce č. 17 Martin Sládek. „Devítka železo, 145 metrů a proti slunci. Viděli jsme, že míček jde na fangli, ale proti nízkému slunci jsme nic neviděli. Ani kde skončil. To jsme zjistili, až když jsme přišli k jamce,“ popsal šťastný autor své premiérové eso v kariéře.

Kontakt

World golf marketing a.s.
V luhu 754/18, Praha 4

Vojtěšek Leoš
leos.vojtesek@wogoma.cz

IČ: 014 55 818
DIČ: CZ 014 55 818